Aktualności


30 Października 2018

Konkurs fotograficzny pt. „MÓJ CAPTRAIN” rozstrzygnięty!


Nasz kwietniowy konkurs fotograficzny został ogłoszony w dwóch tematach:

„Captrainiacy i Captrainiaczki – poznajmy się” – opowiedzcie swoim kolegom i koleżankom o sobie i swojej pracy poprzez fotografię.

„Jedzie Captrain z daleka” – pokażcie z waszej perspektywy nasze składy, lokomotywy na torach kolejowych.

Każdy Pracownik mógł przekazać dowolną ilością fotografii wykonanych przez siebie lub członków najbliższej rodziny. Zdjęcia mogły pochodzić również z archiwów.

Wybór był bardzo trudny, ostatecznie wytypowaliśmy aż czworo zwycięzców!

Poniżej lista laureatów wraz ze zdjęciami.

Kategoria „Jedzie Captrain z daleka”

I miejsce – Pan Robert PrzybyłowskiII miejsce – Pan Bartosz MarszałekIII miejsce – Pan Michał PorwitKategoria „Captrainiacy i Captrainiaczki – poznajmy się”

Wyróżnienie - Pan Tomasz MilewskiWszystkie zdjęcia konkursowe wzbogacą naszą galerię.

JESZCZE RAZ WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!


01 Października 2018

Zwiększenie zatrudnienia w grupie maszynistów

Miło nam poinformować, że prezentowana przez nas 30 marca zaktualizowana oferty pracy dla maszynistów i rewidentów spotkała się ze sporym odzewem. Pomimo spadającego bezrobocia i w efekcie coraz trudniejszej sytuacji na polskim rynku pracy z punktu widzenia pracodawcy, udało nam się zwiększyć zatrudnienie w tej grupie zawodowej o 30%. To duży sukces, jako że od pewnego już czasu obserwujemy narastający niedobór wykfalifikowanych pracowników, którzy mogliby się podjąć tej trudnej i wymagającej pracy. Jesteśmy przekonani, że pozyskanie nowych pracowników odzwierciedla w znacznym wysoki standard pracy na stanowisku maszynisty i rewidenta, oferowany przez Captrain Polska. Nadal czekamy na najlepszych!


19 Września 2018

Nr 2 w przewozach intermodalnychOstatnie raporty UTK potwierdzają dalszy rozwój Captrain Polska, pokazując kolejne zwiększenie udziału w rynku do 1,6% wg wielkości pracy przewozowej. Najbardziej jednak satysfakcjonującym jest fakt bycia na 2-gim miejscu w Polsce pod względem przewiezionej masy i wykonanej pracy przewozowej w transportach intermodalnych. Wzrost udziałów w rynku intermodalnym do 12% czyni Captrain Polska jednym z liderów tego sektora.


12 Września 2018

Kolejny TRAXX w rękach Captrain PolskaFlotę Captrain Polska wzmacnia 6-ta już lokomotywa typu TRAXX. Nowy nabytek pochodzi od firmy AKIEM należącej do wspólnej grupy SNCF. Poza lokomotywami produkcji Bombardier, Captrain Polska dysponuje 13-toma lokomotywami elektrycznymi typu EU07, a cała flota składa się już łącznie z 30-tu lokomotyw elektrycznych i spalinowych.


30 Marca 2018

Aktualizacja oferty pracy dla maszynistów

W związku z intensywnym rozwojem, poszukujemy pracowników na stanowisko maszynisty na terenie całej Polski. Cały czas poprawiamy naszą ofertę pracy. Sprawdź nas klikając na link: http://www.captrain.pl/index.php?site=work


21 Grudnia 2017

Życzenia świąteczneZ okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku w imieniu własnym oraz wszystkich współpracowników Captrain Polska Sp. z o.o. życzę Państwu oraz Państwa najbliższym cudownych Świąt Bożego Narodzenia, a także radości, optymizmu i pomyślności w nadchodzącym 2018 roku

Prezes Zarządu
Paweł Szczapiński
04 Czerwca 2017

Otwarcie lokomotywowni Captrain Polska w Wołowie


2 czerwca zespół Captrain Polska wykonał kolejny krok w kierunku pełnej samodzielności i dalszego rozwoju na rynku przewozów kolejowych. W tym dniu działalność rozpoczęła lokomotywownia w Wołowie, której celem jest przede wszystkim zapewnienie jak najlepszego stanu technicznego własnego taboru kolejowego. We wstępnym etapie działalności, do czasu skompletowania pełnego zespołu planujemy wykonywanie kilku przeglądów okresowych tygodniowo do poziomu P2. Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonywaniem napraw lub udostępnieniem kanału do kontaktu z Działem Technicznym Captrain Polska.

Uroczystość otwarcia została połączona z coroczną imprezą integracyjną, w tym roku zorganizowaną pod tytułem „Piknik rodzinny”, więc w uroczystości wzięli udział pracownicy firmy Captrain Polska wraz z rodzinami. W ramach atrakcji, oprócz wielu zabaw dla dorosłych jak i dzieci,7 goście mogli podziwiać lokomotywę typu TRAXX, EU-07, a także lokomotywę manewrową Ls180(409Da) 840, pieszczotliwie nazwaną „Kaczuchą”.
10 Lutego 2017

Captrain Polska w gronie laureatów Gazel Biznesu 2016


Miło nam poinformować, że w 17. edycji rankingu Gazel Biznesu, najbardziej dynamicznych, rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw zadebiutowała spółka Captrain Polska. O miejscu firmy na liście rankingowej decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2015 vs. 2013). W przypadku naszej spółki wzrost przychodów wyniósł ponad 369%, co uplasowało Captrain na 4. miejscu (na 457 miejsc) w rankingu województwa dolnośląskiego oraz na 50. miejscu (na 4383 miejsc) w rankingu ogólnopolskim.

Rankingi Gazel Biznesu sporządzane są każdego roku przez dzienniki ekonomiczne, których właścicielem jest szwedzka grupa Bonnier Press Group. W Polsce ranking jest opracowywany przez „Puls Biznesu”. Kryteria wyboru Gazel są dostosowane do warunków gospodarczych kraju, w którym są sporządzane, natomiast celem jest niezmiennie promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

Otrzymane wyróżnienie jest z cała pewnością doskonałym podsumowaniem ostatniej dekady ciężkiej pracy, jaką cały zespół włożył w rozwój spółki.

Źródło: http://gazele.pb.pl/


25 Listopada 2016

10 lat spółki Captrain Polska

Dzień Kolejarza w Captrain Polska obchodzony był w tym roku wyjątkowo hucznie. Kilkudziesięciu obecnych i byłych pracowników świętowało dziesięciolecie powstania spółki w Polsce. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Pana Macieja Wysockiego, który w grudniu 2006 roku we współpracy z niemieckim przewoźnikiem kolejowym ITL Eisenbahngesellschaft Gmbh otworzył we Wrocławiu polski oddział spółki, wówczas jeszcze pod nazwą ITL Polska, oraz Pana Stanisława Bryndzy, który jako Dyrektor Operacyjny współtworzył strukturę organizacyjną i budował zaplecze technologiczne spółki. Podziękowania dla całej załogi oraz życzenia dalszych sukcesów złożył Prezes Captrain Polska, Pan Paweł Szczapiński a podsumowujący ostatnie dziesięciolecie jubileuszowy wiersz „Na dziesiąte urodziny” popełnił z tej okazji Zastępca Dyrektora ds. Technicznych, Pan Zdzisław Kotowicz, który został za swoją twórczość obdarowany gromkimi brawami.

Dziesiąty rok od założenia spółka zamyka ponad 1% udziałem w rynku przewozów kolejowych, bardzo dobrym wynikiem finansowym, oraz wzrostem przychodów kwalifikującym ją do grona laureatów gali „Gazele Biznesu 2016” - najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie dziennika gospodarczego "Puls Biznesu". Życzymy naszym obecnym i przyszłym klientom a także sobie, kolejnych, owocnych we współpracę lat, oraz ciągłego zwiększania pracy przewozowej i obrotów spółki, gwarantujących pomyślność w kolejnych latach naszej działalności.
18 Sierpnia 2016

Podpisanie umów i rozpoczęcie współpracy z Kolejami LitewskimiNa początku sierpnia, jako czwarty przewoźnik w kraju, Captrain Polska podpisał z Kolejami Litewskimi umowę o współpracy. Umowa ta pozwala nam na wspólną z partnerem realizację przewozów na kierunkach Polska – Litwa – Polska, rozszerzając możliwość świadczenia usług transportowych w korytarzu północnowschodnim.

Wykorzystując nowo powstała możliwość, już w sierpniu wykonaliśmy pierwszy przewóz pociągu z Francji przez Niemcy i Polskę na Litwę. Przewóz dla niezwykle wymagającego klienta jakim jest Armia Francuska, odbył się szybko, płynnie i bez zakłóceń. Zdjęcia z realizacji tego pociągu można znaleźć w naszej galerii.


03 Lipca 2016

Prezentacja taboru w Rzepinie


W trakcie tegorocznych Dni Rzepina, wraz ze Stowarzyszeniem Renowacji Parowozu TY 51-37, Captrain Polska był współorganizatorem i wystawcą podczas prezentacji, która miała miejsce na stacji kolejowej Rzepin. W ramach tego wydarzenia wystawiliśmy nasze trzy lokomotywy: nowoczesną E186-265, silną spalinową BR232-09 oraz popularną EU07-327. Lokomotywy nie tylko można było oglądać z zewnątrz, ale również zwiedzić ich wnętrza, rozmawiając przy okazji z naszymi pracownikami zarówno na temat zwiedzanego sprzętu jak również dyskutując o ich pracy maszynistów. Captrain Polska był równocześnie firmą, która zajmowała się przetaczaniem po torach stacji części ekspozycji „na kołach”. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie Państwo w naszej galerii.


14 Czerwca 2016

Przewozy pociągów intermodalnych


Miło jest nam poinformować, że spółka Captrain Polska dołączyła do grona przewoźników realizujących transporty dla firmy PCC Intermodal S.A. – jednego z największych polskich operatorów intermodalnych. Captrain Polska i PCC Intermodal podpisały umowę o współpracy w zakresie transportu kolejowego o szacunkowej wartości 38,1 mln zł. obowiązującą od dnia 13 czerwca 2016 r. do dnia 31 marca 2018 r. Umowa ta określa zasady współpracy, mające zastosowanie przy realizacji regularnych i sporadycznych przewozów kolejowych, w ramach oferowanej przez PCC Intermodal sieci krajowych i międzynarodowych połączeń intermodalnych. Przedmiotem przewozu są jednostki transportu intermodalnego, w tym kontenery spełniające wymogi ISO oraz kontenery typu High Cube. Podstawowe kierunki obsługiwane w ramach nawiązanej współpracy to trasy z Kutna do Brzegu Dolnego, Gliwic i Dębicy.

Współpraca z PCC Intermodal rozpoczęła się w 2015 roku a od początku 2016 r. wielkości przewozowe były sukcesywnie zwiększane, aby w kwietniu br. roku osiągnąć poziom ok. 30 pociągów tygodniowo. Było to efektem zmiany strategii rozwoju Captrain Polska i długotrwałych przygotowań Spółki do obsługi najbardziej wymagających segmentów rynku przewozów kolejowych. Podpisanie umowy w czerwcu 2016 roku potwierdza wysokie kwalifikacje i zdolności organizacyjne naszego personelu oraz najwyższą jakość świadczonych usług. Doceniamy okazane nam zaufanie i jesteśmy przekonani, że dalszy rozwój współpracy, mierzony liczbą uruchamianych połączeń, odbywał będzie się z korzyścią dla obu stron.
30 Marca 2016

Pozwolenie na korzystanie z procedury tranzytu w formie papierowej (na liście przewozowym CIM)


Po pozytywnej weryfikacji przez Urząd Celny złożonej przez nas dokumentacji, Captrain Polska Sp. z o.o. z dniem 29.03.2016 otrzymała stosowne pozwolenie i została dopisana do wykazu przewoźników kolejowych uprawnionych do stosowania kolejowych listów przewozowych jako zgłoszeń tranzytowych. Pozwolenie to umożliwia m.in. zwolnienie naszej spółki ze składania zabezpieczenia na przewozy w procedurze tranzytu.10 Marca 2016

Zdobywanie nowych rynków


Od początku 2016 roku, Captrain Polska rozpoczął regularne, międzynarodowe przewozy dla koncernu naftowego TOTAL Deutschland GmbH. Dzięki tej nowej umowie, udowodniliśmy naszą zdolność do spełniania najwyższych standardów oraz sprostania wymaganiom biznesu olejowego. Jest to kolejny krok w kierunku stałego wzrostu przewozów w tym sektorze.11 Sierpnia 2015

Pierwszy pociąg z szynami dojechał do SarajewaZ przyjemnością informujemy, że pierwszy pociąg transportujący 750 ton 120-metrowej szyny, realizowany na zlecenie ArcelorMittal Poland dojechał do Sarajewa (Bośnia i Hercegowina), przejeżdżając przez 6 krajów i będąc obsługiwanym przez 7 przewoźników (zdjęcie przedstawia odjazd pociągu ze stacji Magyarbóly w kierunki Chorwacji) . Przejazd ten z pewnością nie doszedłby do skutku bez bardzo dobrej współpracy pracowników Captrain Polska oraz naszego partnera – firmy CER Holding, odpowiedzialnej za pociąg w krajach Europy Południowej. Pociąg ten był pierwszym z kilku przejazdów do Sarajewa realizowanych na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku, mamy jednak nadzieję, że transport ten otworzy nam drogę do dalszych przewozów realizowanych do krajów Europy Południowej.


06 Sierpnia 2015

Pierwszy transport rur stalowych dla firmy Vallourec Deutschland


Dzięki przewozom na zlecenie firmy Vallourec Deutschland, zorganizowanym wspólnie ze Spółką TWE Bahnbetriebs należącą do grupy Captrain Deutschland, do gamy produktów transportowanych przez Captrain Polska dołączyły rury stalowe. Pierwszy pociąg z tym towarem w ciągu kilku dni przebył trasę z Saint Saulve we Francji do Raciborza. Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek przewozów realizowanych dla firmy Vallourec na terenie Polski. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego transportu.02 Kwietnia 2015

Zapraszamy na nasze stoisko na targach Transport LogisticSzanowni Państwo, zgodnie z tradycją od 5 do 8 maja 2015 r europejska branża transportowa spotyka się w Monachium podczas największych na świecie targów obejmujących logistykę, mobilność i zarządzanie łańcuchem dostaw. Również grupa Captrain zamierza uczestniczyć po raz kolejny w tym wydarzeniu, gdyż ważne miejsce na targach Transport Logistic zajmuje obszar transportu towarów. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska nr 233/334 w hali B5.

Od kolejowego transportu wewnątrzzakładowego aż po międzynarodowe usługi trakcyjne – Captrain oferuje „szyte na miarę” koncepcje transportu kolejowego. To dzięki innowacjom i kreatywnym pomysłom opracowujemy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. Szczególnie ważny jest przy tym osobisty kontakt i wzajemne zrozumienie potrzeb. Zachęcamy do korzystania z możliwości bezpośredniej rozmowy. Pracownicy Captrain Polska będą oczekiwać na Państwa na stoisku!

Do zobaczenia w Monachium!


22 Marca 2015

Pierwszy wyładunek 120 metrowej szyny na stacjach Siedlce i Międzyrzec Podlaski


W dniu 17 i 18 marca Captrain Polska wspólnie z partnerami z Niemiec, przeprowadziła testowy wyładunek szyny 120m na stacjach Siedlce i Międzyrzec Podlaski. Wyładunek został przeprowadzony z wykorzystaniem specjalistycznego systemu, który wydatnie zwiększa bezpieczeństwo pracowników oraz ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia wyładowywanych szyn i który od wielu lat jest z powodzeniem stosowany w Europie Zachodniej. Wykorzystywane urządzenie pozwala na wyładunek zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz toru, a dodatkowo posiada możliwość powtórnego załadunku szyny na wagony. Jesteśmy przekonani, że jego szerokie możliwości, wszechstronność oraz poprawa bezpieczeństwa już wkrótce staną się standardem na polskiej sieci kolejowej. Świadczy o tym duże zainteresowanie naszych klientów, którzy dostrzegają zalety testowanego systemu i chcą unowocześniać proces wyładunku długiej szyny.
09 Lutego 2015

Nowa lokomotywa BR186 w naszym taborze


Z przyjemnością informujemy, że do listy lokomotyw wykorzystywanych w Polsce przez Captrain dołączyła lokomotywa BR186-265 należąca do firmy AKIEM. Jest to pierwsza lokomotywa multisystemowa, którą Captrain Polska dzierżawi bezpośrednio od jej właściciela, i którą będziemy przeznaczać głównie do ruchu na terenie Polski (dotychczas lokomotywy tego typu były częścią wspólnej puli, z której korzystaliśmy w miarę potrzeb, głównie do przewozów szyn dla Arcelor Mittal).

Lokomotywa BR186-265 jest zupełnie nowa (odbiory techniczne w Kassel odbywały się 13 i 14 stycznia tego roku) i mamy nadzieję, że będzie ona doskonałym uzupełnieniem aktualnej struktury taboru, którego trzon stanowią lokomotywy spalinowe BR232 i elektryczne EU07. Pozyskanie lokomotyw BR186 ma na celu odświeżenie naszej floty i dostosowanie jej do ciągle zmieniającego się rynku przewozów kolejowych w Polsce.


Niezmiernie ważny jest dla nas również fakt, że właścicielem lokomotywy jest francuska firma AKIEM, która należy do tej samej grupy kapitałowej SNCF. AKIEM ma już doświadczenie w dostawie lokomotyw na polski rynek (nasza lokomotywa jest 5-tą lokomotywą w Polsce należącą do tej Spółki). Nawiązanie współpracy z AKIEM świadczy o determinacji obu partnerów w rozwijaniu działalności w Polsce. Jesteśmy przekonani, że współdziałanie w ramach grupy kapitałowej przyniesie wymierne efekty.


13 Stycznia 2015

EU07-148 w barwach Captrain!Nowy rok powitaliśmy pomalowaniem kolejnej lokomotywy w barwy Captrain, tym razem padło na EU07-148!


24 Grudnia 2014

Wesołych Świąt!


Szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy Captrain Polska


Życzenia świąteczne od Captrain Polska


25 Listopada 2014

Życzenia z okazji Dnia Kolejarza

Z okazji Święta Kolejarza wszystkim naszym pracownikom, partnerom i klientom przesyłamy najlepsze życzenia, aby pasja z jaką wykonujemy nasz zawód dawała nam wiele satysfakcji. Dziękujemy za zaangażowanie!


05 Listopada 2014

Zmiana nazwy ITL Polska na Captrain PolskaPragniemy poinformować, że w dniu 22.10.2014 sąd zarejestrował zmianę nazwy spółki ITL Polska Sp. z o. o. Aktualny KRS jest możliwy do pobrania ze strony internetowej Captrain Polska Sp. z o.o. w zakładce „Do pobrania”. Zachęcamy do zapoznanie się z treścią załączonego pisma klikając na jego miniaturkę.


08 Października 2014

ITL Polska zmienia nazwę na Captrain PolskaSpółka ITL Polska Sp. z o. o. w październiku 2014 roku zmieni nazwę i w przyszłości będzie działać na polskim rynku jako Captrain Polska Sp. z o. o. Formalny wpis do Krajowego Rejestru Sądowego zostanie dokonany w ciągu najbliższych tygodni. Gdy procedury zostaną zakończone, dostosujemy odpowiednio nasze dane oraz identyfikację wizualną. Nowy szyld spółki nie będzie miał wpływu na organizację naszego przedsiębiorstwa. Również dotychczasowe procedury, osoby do kontaktu oraz dane kontaktowe pozostaną niezmienione.


15 Czerwca 2014

Pomyślne zakończenie polonizacji lokomotyw BR232Po kilku miesiącach polonizacji, wszystkie trzy lokomotywy BR232 (o numerach 01, 04 i 09) zostały włączone do ruchu i jeżdżą w barwach Captrain. Obecne wyposażenie tych lokomotyw w polskie i niemieckie systemy bezpieczeństwa pozwala na ich użytkowanie zarówno na sieci PKP PLK jak i DB Netz. Wykonana polonizacja stanowi kolejny krok w budowaniu własnego zaplecza taborowego w Polsce, które dzięki wsparciu przez nowoczesne lokomotywy multisystemowe wykorzystywane w ramach grupy kapitałowej Captrain, stanowi praktyczną realizację naszego hasła - jeździmy bez problemów i bez granic!


04 Marca 2014

Podsumowanie pierwszego miesiąca realizacji przewozów długich szyn dla ArcelorMittal Poland


Z przyjemnością informujemy, że ITL Polska dołączyła do grona przewoźników realizujących transporty dla wiodącego producenta stali w Polsce – Spółki ArcelorMittal Poland. Naszą współpracę rozpoczęliśmy 17 lutego, kiedy to z Dąbrowy Górniczej wyruszył w trasę nasz pierwszy skład z szynami o długości 120 metrów, prowadzony przez dwusystemową lokomotywę Traxx E186-128. W miesiącu lutym zrealizowaliśmy łącznie 4 transporty długich szyn do różnych lokalizacji na terenie Niemiec. Tego rodzaju transporty wymagają dużego zaangażowania oraz wysokiego poziomu kompetencji ze strony przewoźnika. Realizując pierwsze przewozy bez zakłóceń i dostarczając towar do odbiorcy w wyznaczonym terminie, ITL Polska udowodniła, że dysponuje odpowiednim taborem i przygotowaniem do przewozu takich nietypowych ładunków.

Zgodnie z wynegocjowanym kontraktem, w roku 2014 ITL Polska zrealizuje dla ArcelorMittal Poland transport minimum 80.000 ton szyn długich, zachowując częstotliwość około 2 pociągów tygodniowo. ITL Polska jest odpowiedzialna za zapewnienie obsługi transportowanego ładunku na całej trasie przewozu włączając w to zapewnienie specjalistycznych wagonów i lokomotyw dwusystemowych, oraz obsługę manewrową w wybranych lokalizacjach w Niemczech. Na odcinku niemieckim przewoźnikiem jest ITL Eisenbahngesellschaft mbH – Spółka należąca wspólnie z ITL Polska do grupy kapitałowej Captrain Deutschland GmbH. W celu sprawnej realizacji tego kontraktu, ITL Polska pozyskała 3 zestawy wagonów specjalistycznych dostosowanych do transportu długich szyn. Zamontowany na wagonach system STS (Schienentransportsystems) zapewnia możliwość załadunku 3 warstw szyn długich i w zależności od typu szyny, przewóz w jednym pociągu 144 szt. szyn typu 60E1/E2, 160 szt. szyn typu 54E3/E4 a nawet 176 szyn typu 49E1/E5.
Jesteśmy przekonani, że wysoki poziom usługi dostarczanej Spółce ArcelorMittal Poland przez ITL Polska oraz zaangażowanie pracowników całej grupy kapitałowej Captrain, zaowocuje dłuższą współpracą nie tylko w ramach aktualnie realizowanego kontraktu.


[Pokaż więcej]