04 Juli 2017

Captrain przenosi maszyny rolnicze z powrotem na szyny Elastyczne pociągi wahadłowe przekonują lidera rynku CLAAS

Gütersloh/Berlin, 04.07.2017 – Specjalizująca się w logistyce kolejowej firma Captrain Deutschland namawia producenta maszyn rolniczych i lidera rynku CLAAS do transportowania swoich silosokombajnów i kombajnów zbożowych drogą kolejową. Od początku czerwca Captrain wysłał już trzy pociągi z 66 silosokombajnami z zakładu produkcyjnego w Harsewinkel (Westfalia) do Bremerhaven, skąd maszyny są dalej transportowane drogą morską.
Dzięki użyciu lokomotyw elektrycznych typu BR 187, wyposażonych w technologię last-mile, Captrain może przewozić maszyny rolnicze od zakładu CLAAS w Harsewinel prosto do punktów rozładunku. „Captrain oferuje nam elastyczne pociągi wahadłowe do Bremerhaven. Zamiast kilku dni transport trwa zaledwie kilka godzin. Przyspieszenie tempa obiegu prowadzi do znacznego wzrostu wydajności naszej logistyki dostaw i redukuje koszty i zapotrzebowanie na transport samochodowy. W przyszłości chcemy wspólnie z Captrain przetestować kolejne możliwe destynacje”, mówi Nils Schuelper, kierujący działem zaopatrzenia, logistyki i materiałów nieprodukcyjnych CLAAS KGaA mbH.
Aby umożliwić transport ponadwymiarowych maszyn rolniczych na szynach, Captrain podjął już wcześniej odpowiednie przygotowania. W intensywnej współpracy z Claas Captrain opracował indywidualne i przyszłościowe rozwiązanie logistyczne, które optymalnie uwzględnia złożone wymagania dotyczące przeładunku i realizacji przewozu kombajnów i silosokombajnów.
„Cieszymy się, że dzięki naszym rozwiązaniom transportowym możemy przyczynić się także do sukcesu firmy CLAAS i że w przyszłości maszyny rolnicze znów będą transportowane przyjaznymi dla środowiska wagonami kolejowymi,” dodaje Henrik Würdemann, dyrektor zarządzający Captrain Deutschland.

zurück