18 July 2017

Poszukiwany poskramiacz do oswojenia 7616 KM Captrain Deutschland wyrusza na poszukiwanie pracowników z mobilną ofertą pracy

Berlin, 18.07.2017 – Przedsiębiorstwo logistyki kolejowej Captrain Deutschland przyciąga uwagę potencjalnych nowych pracownic i pracowników nietypową ofertą pracy: Pod hasłem „Poszukiwany poskramiacz – do oswojenia 7616 KM” firma poszukuje w całych Niemczech maszynistów kolejowych i w tym celu zamieniła jedną ze swoich lokomotyw w mobilną ofertę pracy. Ryczący lew jest magnesem kampanii skierowanej do zawodowych maszynistów kolejowych, ale także do uczennic i uczniów poszukujących dla siebie miejsca do dalszego kształcenia.
„Aktualnie szukamy w całym kraju maszynistek i maszynistów kolejowych do różnych oddziałów, głównie do pracy w regionalnym transporcie towarowym”, mówi Bianca Etringer, kierująca działem kadr w grupie Captrain Deutschland. „Dodatkowo wiele z naszych spółek oferuje odpowiednie możliwości kształcenia dla uczennic i uczniów. Właśnie trwają nabory na rozpoczęcie nauki w przyszłym roku”.
Posiadając nowoczesną flotę pojazdów, Captrain Deutschland oferuje doświadczonym i początkującym maszynistkom i maszynistom atrakcyjne warunki pracy i dobre perspektywy rozwoju zawodowego. Od sterowanej drogą radiową lokomotywy manewrowej aż po potężne wielosystemowe lokomotywy elektryczne – stan posiadania obejmuje ponad 175 własnych lokomotyw i 2500 wagonów, używanych w transporcie zakładowym lub manewrowym albo do transportu lokalnego i dalekobieżnego w Niemczech i innych krajach europejskich. W Captrain czekają na maszynistki i maszynistów liczne możliwości dalszego kształcenia, choćby na dysponenta, instruktora lub mistrza transportu kolejowego.
Lokomotywa serii 185 marki Bombardier z mobilną ofertą pracy od tej chwili będzie poruszać się po całym kraju. Bianca Etringer ma nadzieje, że wzbudzi to spore zainteresowanie: „Zawód maszynisty z jego szerokim spektrum zadań jest równie niezwykły, jak nasz sposób poszukiwania pracowników. Na kolei każdy dzień jest inny od poprzedniego”.
Zainteresowani kandydaci znajdą dalsze informacje o Captrain Deutschland, ofertach pracy i kształcenia oraz wymaganych warunkach na stronie internetowej przedsiębiorstwa www.captrain.de

back