Aktualności


18 Grudnia 2019

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI PT. "KOLEJKOWO"

Kolejkowo news photo

Konkurs plastyczny „Kolejkowo”. Otrzymaliśmy 6 pomysłowych prac wykonanych z dużym zaangażowaniem.
Ocenie podlegała - estetyka prac, pomysł, ujęcie tematu oraz kategoria wiekowa.

Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie i po naradach zdecydowała, że wszystkie nadesłane prace zasługują jednakowo na pierwsze miejsce i ich autorzy otrzymają bilety wstępu do Energylandii w Zatorze:

- pierwsze miejsce – Ada Solarewicz - 4 lata
- pierwsze miejsce – Igor Gembara – 5 lat
- pierwsze miejsce – Maja i Jula Dziarmaga – 4 i 5 lat
- pierwsze miejsce – Kacper Kmiotek – 6 lat
- pierwsze miejsce - Karol Jasiński – 10 lat
- pierwsze miejsce – Julia Jasińska -14 lat

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych pociech, a laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich zdolności plastycznych.


22 Października 2019

Manewry

Fair news photo

Informujemy naszych partnerów (klientów i innych przewoźników) że od dziś mamy możliwość świadczenia usługi wstawiania i wystawiania wagonów z terminala Schavemaker w Kątach Wrocławskich.
Ponadto przypominamy, że nasze lokomotywy spalinowe są stale gotowe na prace manewrowe w Tarnowskich Górach oraz na prace przewozowe w okolicach Dorohuska.
W razie pytań prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.


14 Czerwca 2019

Targi Logistyczne w Monachium

Fair news photo

W dniach 4-7 czerwca odbyły się kolejne Targi Logistyczne w Monachium.
Spośród tysięcy wystawców grupa Captrain również miała swoje stoisko.
Pomimo upałów nie brakowało nam sił i chęci do spotkań z bieżącymi i nowopoznanymi kontrahentami.


29 Maja 2019

Szkło

Glass news photo

We współpracy z Forwardis’em, firmą z naszej grupy, wozimy szkło w płytach z Polski do Rumunii. Nasza lokomotywa wraz ze specjalnymi wagonami doskonale wpisuje się w wiosenny krajobraz. Zdjęcie zostało zrobione przez naszego maszynistę.


10 Kwietnia 2019

Captrain Polska na Ukrainie!

Ukraine news photo

Captrain Polska uruchomił przewozy z Ukrainy. Jako pierwszy przejechał pociąg ze zbożem przez przejście Jagodin/Dorohusk. Specyfika tego punktu granicznego wymaga zaangażowania ciężkich lokomotyw spalinowych, które są dostępne w naszej flocie.
W planach mamy również przewozy przez stację graniczną Medyka/Mostiska.


03 Kwietnia 2019

Kolejne lokomotywy TRAXX E483 od AKIEM

Traxx news photo

Captrain Polska podpisał z firmą AKIEM umowy na dzierżawę trzech lokomotyw elektrycznych typu TRAXX E483 DC2 PL.

Pierwsza lokomotywa została odebrana już w 2018 roku, druga została wprowadzona do użytkowania 01.04.2019, a trzecią Captrain Polska otrzyma w lipcu 2019.

Decyzja o wynajmie nowoczesnych lokomotyw jednosystemowych pozwoli unowocześnić flotę Captrain Polska jednocześnie optymalizując koszty pozyskania lokomotyw.


22 Lutego 2019

Nowe przewozy dla Arcelor MittalCaptrain Polska w kooperacji z Laude Smart Intermodal rozpoczął przewozy kręgów stalowych z Krakowa do Francji.
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wagonowym firmy Laude oraz europejskiemu zasięgowi działania grupy Captrain, przewóz odbył się bez zbędnych postojów dzięki sprawnemu przekazywaniu składu na poszczególnych granicach.
Pomimo długiej i skomplikowanej drogi przewozu transit time wyniósł zaledwie 3 doby.


30 Stycznia 2019

Podpisanie kolejnej umowy przewozowej z PCC Intermodal S.A.


W 2018 roku została podpisana dwuletnia umowa pomiędzy Captrain Polska, a firmą PCC Intermodal, jednym z największych operatorów intermodalnych w Polsce.
Dotyczy ona kontynuacji współpracy w zakresie transportu całopociągowych składów kontenerowych, w relacjach krajowych i międzynarodowych.
Captrain Polska i PCC Intermodal współpracują ze sobą od 2015 roku.
Ilość przewożonych pociągów w ramach tej umowy przekroczyła już 300 wysyłek miesięcznie i stale wzrasta.
Pojawiają się nowe relacje przewozowe, w kolejnych latach przewiduje się dalszy rozwój współpracy.


16 Stycznia 2019

Captrain Polska Sp. z o.o. zmienia adres siedziby


Uprzejmie informujemy, że z dniem 21 stycznia 2019 Captrain Polska Sp. z o.o. zmienia adres siedziby
z dotychczasowego na:

Captrain Polska Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 2-4
Biurowec, 12 piętro
53-333 Wrocław


30 Października 2018

Konkurs fotograficzny pt. „MÓJ CAPTRAIN” rozstrzygnięty!


Nasz kwietniowy konkurs fotograficzny został ogłoszony w dwóch tematach:

„Captrainiacy i Captrainiaczki – poznajmy się” – opowiedzcie swoim kolegom i koleżankom o sobie i swojej pracy poprzez fotografię.

„Jedzie Captrain z daleka” – pokażcie z waszej perspektywy nasze składy, lokomotywy na torach kolejowych.

Każdy Pracownik mógł przekazać dowolną ilością fotografii wykonanych przez siebie lub członków najbliższej rodziny. Zdjęcia mogły pochodzić również z archiwów.

Wybór był bardzo trudny, ostatecznie wytypowaliśmy aż czworo zwycięzców!

Poniżej lista laureatów wraz ze zdjęciami.

Kategoria „Jedzie Captrain z daleka”

I miejsce – Pan Robert PrzybyłowskiII miejsce – Pan Bartosz MarszałekIII miejsce – Pan Michał PorwitKategoria „Captrainiacy i Captrainiaczki – poznajmy się”

Wyróżnienie - Pan Tomasz MilewskiWszystkie zdjęcia konkursowe wzbogacą naszą galerię.

JESZCZE RAZ WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!


01 Października 2018

Zwiększenie zatrudnienia w grupie maszynistów

Miło nam poinformować, że prezentowana przez nas 30 marca zaktualizowana oferty pracy dla maszynistów i rewidentów spotkała się ze sporym odzewem. Pomimo spadającego bezrobocia i w efekcie coraz trudniejszej sytuacji na polskim rynku pracy z punktu widzenia pracodawcy, udało nam się zwiększyć zatrudnienie w tej grupie zawodowej o 30%. To duży sukces, jako że od pewnego już czasu obserwujemy narastający niedobór wykfalifikowanych pracowników, którzy mogliby się podjąć tej trudnej i wymagającej pracy. Jesteśmy przekonani, że pozyskanie nowych pracowników odzwierciedla w znacznym wysoki standard pracy na stanowisku maszynisty i rewidenta, oferowany przez Captrain Polska. Nadal czekamy na najlepszych!


19 Września 2018

Nr 2 w przewozach intermodalnychOstatnie raporty UTK potwierdzają dalszy rozwój Captrain Polska, pokazując kolejne zwiększenie udziału w rynku do 1,6% wg wielkości pracy przewozowej. Najbardziej jednak satysfakcjonującym jest fakt bycia na 2-gim miejscu w Polsce pod względem przewiezionej masy i wykonanej pracy przewozowej w transportach intermodalnych. Wzrost udziałów w rynku intermodalnym do 12% czyni Captrain Polska jednym z liderów tego sektora.


12 Września 2018

Kolejny TRAXX w rękach Captrain PolskaFlotę Captrain Polska wzmacnia 6-ta już lokomotywa typu TRAXX. Nowy nabytek pochodzi od firmy AKIEM należącej do wspólnej grupy SNCF. Poza lokomotywami produkcji Bombardier, Captrain Polska dysponuje 13-toma lokomotywami elektrycznymi typu EU07, a cała flota składa się już łącznie z 30-tu lokomotyw elektrycznych i spalinowych.


30 Marca 2018

Aktualizacja oferty pracy dla maszynistów

W związku z intensywnym rozwojem, poszukujemy pracowników na stanowisko maszynisty na terenie całej Polski. Cały czas poprawiamy naszą ofertę pracy. Sprawdź nas klikając na link: http://www.captrain.pl/index.php?site=work


21 Grudnia 2017

Życzenia świąteczneZ okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku w imieniu własnym oraz wszystkich współpracowników Captrain Polska Sp. z o.o. życzę Państwu oraz Państwa najbliższym cudownych Świąt Bożego Narodzenia, a także radości, optymizmu i pomyślności w nadchodzącym 2018 roku

Prezes Zarządu
Paweł Szczapiński
04 Czerwca 2017

Otwarcie lokomotywowni Captrain Polska w Wołowie


2 czerwca zespół Captrain Polska wykonał kolejny krok w kierunku pełnej samodzielności i dalszego rozwoju na rynku przewozów kolejowych. W tym dniu działalność rozpoczęła lokomotywownia w Wołowie, której celem jest przede wszystkim zapewnienie jak najlepszego stanu technicznego własnego taboru kolejowego. We wstępnym etapie działalności, do czasu skompletowania pełnego zespołu planujemy wykonywanie kilku przeglądów okresowych tygodniowo do poziomu P2. Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonywaniem napraw lub udostępnieniem kanału do kontaktu z Działem Technicznym Captrain Polska.

Uroczystość otwarcia została połączona z coroczną imprezą integracyjną, w tym roku zorganizowaną pod tytułem „Piknik rodzinny”, więc w uroczystości wzięli udział pracownicy firmy Captrain Polska wraz z rodzinami. W ramach atrakcji, oprócz wielu zabaw dla dorosłych jak i dzieci,7 goście mogli podziwiać lokomotywę typu TRAXX, EU-07, a także lokomotywę manewrową Ls180(409Da) 840, pieszczotliwie nazwaną „Kaczuchą”.
10 Lutego 2017

Captrain Polska w gronie laureatów Gazel Biznesu 2016


Miło nam poinformować, że w 17. edycji rankingu Gazel Biznesu, najbardziej dynamicznych, rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw zadebiutowała spółka Captrain Polska. O miejscu firmy na liście rankingowej decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2015 vs. 2013). W przypadku naszej spółki wzrost przychodów wyniósł ponad 369%, co uplasowało Captrain na 4. miejscu (na 457 miejsc) w rankingu województwa dolnośląskiego oraz na 50. miejscu (na 4383 miejsc) w rankingu ogólnopolskim.

Rankingi Gazel Biznesu sporządzane są każdego roku przez dzienniki ekonomiczne, których właścicielem jest szwedzka grupa Bonnier Press Group. W Polsce ranking jest opracowywany przez „Puls Biznesu”. Kryteria wyboru Gazel są dostosowane do warunków gospodarczych kraju, w którym są sporządzane, natomiast celem jest niezmiennie promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

Otrzymane wyróżnienie jest z cała pewnością doskonałym podsumowaniem ostatniej dekady ciężkiej pracy, jaką cały zespół włożył w rozwój spółki.

Źródło: http://gazele.pb.pl/


25 Listopada 2016

10 lat spółki Captrain Polska

Dzień Kolejarza w Captrain Polska obchodzony był w tym roku wyjątkowo hucznie. Kilkudziesięciu obecnych i byłych pracowników świętowało dziesięciolecie powstania spółki w Polsce. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Pana Macieja Wysockiego, który w grudniu 2006 roku we współpracy z niemieckim przewoźnikiem kolejowym ITL Eisenbahngesellschaft Gmbh otworzył we Wrocławiu polski oddział spółki, wówczas jeszcze pod nazwą ITL Polska, oraz Pana Stanisława Bryndzy, który jako Dyrektor Operacyjny współtworzył strukturę organizacyjną i budował zaplecze technologiczne spółki. Podziękowania dla całej załogi oraz życzenia dalszych sukcesów złożył Prezes Captrain Polska, Pan Paweł Szczapiński a podsumowujący ostatnie dziesięciolecie jubileuszowy wiersz „Na dziesiąte urodziny” popełnił z tej okazji Zastępca Dyrektora ds. Technicznych, Pan Zdzisław Kotowicz, który został za swoją twórczość obdarowany gromkimi brawami.

Dziesiąty rok od założenia spółka zamyka ponad 1% udziałem w rynku przewozów kolejowych, bardzo dobrym wynikiem finansowym, oraz wzrostem przychodów kwalifikującym ją do grona laureatów gali „Gazele Biznesu 2016” - najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie dziennika gospodarczego "Puls Biznesu". Życzymy naszym obecnym i przyszłym klientom a także sobie, kolejnych, owocnych we współpracę lat, oraz ciągłego zwiększania pracy przewozowej i obrotów spółki, gwarantujących pomyślność w kolejnych latach naszej działalności.
18 Sierpnia 2016

Podpisanie umów i rozpoczęcie współpracy z Kolejami LitewskimiNa początku sierpnia, jako czwarty przewoźnik w kraju, Captrain Polska podpisał z Kolejami Litewskimi umowę o współpracy. Umowa ta pozwala nam na wspólną z partnerem realizację przewozów na kierunkach Polska – Litwa – Polska, rozszerzając możliwość świadczenia usług transportowych w korytarzu północnowschodnim.

Wykorzystując nowo powstała możliwość, już w sierpniu wykonaliśmy pierwszy przewóz pociągu z Francji przez Niemcy i Polskę na Litwę. Przewóz dla niezwykle wymagającego klienta jakim jest Armia Francuska, odbył się szybko, płynnie i bez zakłóceń. Zdjęcia z realizacji tego pociągu można znaleźć w naszej galerii.


03 Lipca 2016

Prezentacja taboru w Rzepinie


W trakcie tegorocznych Dni Rzepina, wraz ze Stowarzyszeniem Renowacji Parowozu TY 51-37, Captrain Polska był współorganizatorem i wystawcą podczas prezentacji, która miała miejsce na stacji kolejowej Rzepin. W ramach tego wydarzenia wystawiliśmy nasze trzy lokomotywy: nowoczesną E186-265, silną spalinową BR232-09 oraz popularną EU07-327. Lokomotywy nie tylko można było oglądać z zewnątrz, ale również zwiedzić ich wnętrza, rozmawiając przy okazji z naszymi pracownikami zarówno na temat zwiedzanego sprzętu jak również dyskutując o ich pracy maszynistów. Captrain Polska był równocześnie firmą, która zajmowała się przetaczaniem po torach stacji części ekspozycji „na kołach”. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie Państwo w naszej galerii.


14 Czerwca 2016

Przewozy pociągów intermodalnych


Miło jest nam poinformować, że spółka Captrain Polska dołączyła do grona przewoźników realizujących transporty dla firmy PCC Intermodal S.A. – jednego z największych polskich operatorów intermodalnych. Captrain Polska i PCC Intermodal podpisały umowę o współpracy w zakresie transportu kolejowego o szacunkowej wartości 38,1 mln zł. obowiązującą od dnia 13 czerwca 2016 r. do dnia 31 marca 2018 r. Umowa ta określa zasady współpracy, mające zastosowanie przy realizacji regularnych i sporadycznych przewozów kolejowych, w ramach oferowanej przez PCC Intermodal sieci krajowych i międzynarodowych połączeń intermodalnych. Przedmiotem przewozu są jednostki transportu intermodalnego, w tym kontenery spełniające wymogi ISO oraz kontenery typu High Cube. Podstawowe kierunki obsługiwane w ramach nawiązanej współpracy to trasy z Kutna do Brzegu Dolnego, Gliwic i Dębicy.

Współpraca z PCC Intermodal rozpoczęła się w 2015 roku a od początku 2016 r. wielkości przewozowe były sukcesywnie zwiększane, aby w kwietniu br. roku osiągnąć poziom ok. 30 pociągów tygodniowo. Było to efektem zmiany strategii rozwoju Captrain Polska i długotrwałych przygotowań Spółki do obsługi najbardziej wymagających segmentów rynku przewozów kolejowych. Podpisanie umowy w czerwcu 2016 roku potwierdza wysokie kwalifikacje i zdolności organizacyjne naszego personelu oraz najwyższą jakość świadczonych usług. Doceniamy okazane nam zaufanie i jesteśmy przekonani, że dalszy rozwój współpracy, mierzony liczbą uruchamianych połączeń, odbywał będzie się z korzyścią dla obu stron.
30 Marca 2016

Pozwolenie na korzystanie z procedury tranzytu w formie papierowej (na liście przewozowym CIM)


Po pozytywnej weryfikacji przez Urząd Celny złożonej przez nas dokumentacji, Captrain Polska Sp. z o.o. z dniem 29.03.2016 otrzymała stosowne pozwolenie i została dopisana do wykazu przewoźników kolejowych uprawnionych do stosowania kolejowych listów przewozowych jako zgłoszeń tranzytowych. Pozwolenie to umożliwia m.in. zwolnienie naszej spółki ze składania zabezpieczenia na przewozy w procedurze tranzytu.10 Marca 2016

Zdobywanie nowych rynków


Od początku 2016 roku, Captrain Polska rozpoczął regularne, międzynarodowe przewozy dla koncernu naftowego TOTAL Deutschland GmbH. Dzięki tej nowej umowie, udowodniliśmy naszą zdolność do spełniania najwyższych standardów oraz sprostania wymaganiom biznesu olejowego. Jest to kolejny krok w kierunku stałego wzrostu przewozów w tym sektorze.11 Sierpnia 2015

Pierwszy pociąg z szynami dojechał do SarajewaZ przyjemnością informujemy, że pierwszy pociąg transportujący 750 ton 120-metrowej szyny, realizowany na zlecenie ArcelorMittal Poland dojechał do Sarajewa (Bośnia i Hercegowina), przejeżdżając przez 6 krajów i będąc obsługiwanym przez 7 przewoźników (zdjęcie przedstawia odjazd pociągu ze stacji Magyarbóly w kierunki Chorwacji) . Przejazd ten z pewnością nie doszedłby do skutku bez bardzo dobrej współpracy pracowników Captrain Polska oraz naszego partnera – firmy CER Holding, odpowiedzialnej za pociąg w krajach Europy Południowej. Pociąg ten był pierwszym z kilku przejazdów do Sarajewa realizowanych na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku, mamy jednak nadzieję, że transport ten otworzy nam drogę do dalszych przewozów realizowanych do krajów Europy Południowej.


06 Sierpnia 2015

Pierwszy transport rur stalowych dla firmy Vallourec Deutschland


Dzięki przewozom na zlecenie firmy Vallourec Deutschland, zorganizowanym wspólnie ze Spółką TWE Bahnbetriebs należącą do grupy Captrain Deutschland, do gamy produktów transportowanych przez Captrain Polska dołączyły rury stalowe. Pierwszy pociąg z tym towarem w ciągu kilku dni przebył trasę z Saint Saulve we Francji do Raciborza. Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek przewozów realizowanych dla firmy Vallourec na terenie Polski. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego transportu.02 Kwietnia 2015

Zapraszamy na nasze stoisko na targach Transport LogisticSzanowni Państwo, zgodnie z tradycją od 5 do 8 maja 2015 r europejska branża transportowa spotyka się w Monachium podczas największych na świecie targów obejmujących logistykę, mobilność i zarządzanie łańcuchem dostaw. Również grupa Captrain zamierza uczestniczyć po raz kolejny w tym wydarzeniu, gdyż ważne miejsce na targach Transport Logistic zajmuje obszar transportu towarów. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska nr 233/334 w hali B5.

Od kolejowego transportu wewnątrzzakładowego aż po międzynarodowe usługi trakcyjne – Captrain oferuje „szyte na miarę” koncepcje transportu kolejowego. To dzięki innowacjom i kreatywnym pomysłom opracowujemy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. Szczególnie ważny jest przy tym osobisty kontakt i wzajemne zrozumienie potrzeb. Zachęcamy do korzystania z możliwości bezpośredniej rozmowy. Pracownicy Captrain Polska będą oczekiwać na Państwa na stoisku!

Do zobaczenia w Monachium!


[Pokaż więcej]