Grupa przedsiębiorstw

Captrain Polska stanowiąc część grupy Captrain Deutschland reprezentuje ją na terenie Polski. Captrain Deutschland, wraz z siostrzanymi firmami w Europie, łączy logistykę przyzakładową z krajowym i międzynarodowym transportem, tworząc systemy przewozów kolejowych bez granic.

Captrain jest częścią Rail Logistics Europe, obszaru działalności francuskiej grupy SNCF, który łączy wszystkie kompetencje z zakresu logistyki kolejowej będąc obecnym w całej Europie. Za pomocą swojej unikalnej sieci i międzynarodowego doświadczenia Rail Logistics Europe opracowuje innowacyjne, niezawodne rozwiązania w dziedzinie logistyki kolejowej – w interesie swoich Klientów i dla dobra środowiska, gdyż kolej jest najbardziej przyjaznym sposobem przewozu. Rail Logistics Europe już dziś zaliczany jest do największych europejskich operatorów transportu i logistyki.

Główny cel to przeniesienie jak największej ilości ładunków na ekologiczną i bezpieczną kolej, przekształcając ją w najważniejszy i zgodny z zasadami ekorozwoju rodzaj transportu towarowego w Europie.